prezentacja książki pt. «Ciałko»

Spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk, autorką książki “Ciałko. Hiszpania kradnie swoje dzieci”, 6.12.2023 r. w Księgarni Hiszpańskiej we Wrocławiu

Katarzyna Kobylarczyk

Ciałko. Hiszpania kradnie swoje dzieci

6 grudnia 2023

Mamy przyjemność przedstawić Katarzynę Kobylarczyk, autorkę książki “Ciałko. Hiszpania kradnie swoje dzieci”. To reportaż, który odkrywa prawdę o tysiącach dzieci, które zostały odebrane swoim rodzicom i sprzedane lub poddane nielegalnej adopcji. Katarzyna Kobylarczyk opowiada historie tych, którzy szukają swojej tożsamości i swoich bliskich, a także tych, którzy muszą zmierzyć się z bolesnym odkryciem, że ich życie oparte jest na kłamstwie. To książka, która porusza, szokuje i zmusza do refleksji nad rolą państwa i kościoła w tym procederze.

Spotkanie z autorką poprowadziły studenci Filologii hiszpańskiej, dyskutowałyśmy o książce i pracy dziennikarki.